PASAKOS

Saulė:
„...Kiekvieną dieną klausausi ką man šnibžda įvairiausi daiktai. Vieni prašosi priimami į teatrą, kiti murma per miegus, treti, jau gavę vaidmenį, repetuoja ir laukią savo pasirodymo. Pasakų prisiveisė tiek, kad Stalo teatro dirbtuvėje neįmanoma ramiai sėdėti- lenda iš krepšių, mojuoja šaukštais, trankosi puodų dangčiais, ridenasi siūlų kamuoliais po kojomis..! Noriu kartu su tėveliais prisiminti, o vaikams atverti akis, jog labai smagiai ir įdomiai galima sekti pasakas pasitelkus paprasčiausius buityje naudojamus ir net nebereikalingus daiktus – šaukštus, puodus, kempines ir t.t. Taip paprasta sukurti teatrą, žadinantį vaikų fantaziją bei vystantį individualumą!

PASAKA APIE KARALIUS

Visai šeimai ir mažiausiems

Spektaklio kūrėjai, pasitelkę psichodramos, muzikos ir dailės terapijos metodus, padeda ikimokyklinio amžiaus vaikams suvokti ir įvardinti savo emocijas bei nuotaikas, moko juos kontroliuoti nerimą, pyktį ir baimę.

Spektaklyje naudojama grafoprojektoriaus technika, įvairiais instrumentais atliekama muzika gyvai. „Pasakoje apie karalius" slypi terapinė jėga, kuri ugdo vaikus ir išlaisvina jų kūrybiškumą. Susipykus ir susitaikius šeimoje, visada galima apsikabinti ir pasakyti: „Nei čia buvo, nei čia ką...“

BEZDUKAS ANT EŽERO

Dzūkų pasaka ir dirbtuvės vaikams nuo 3 m.

Kas tas Bezdukas? Taigi vaikas, toks kaip ir visi. Jis turi valtelę, meškerėlę ir mėgsta žvejoti. Jis labai protingas ir drąsus berniukas. Moka paukščių kalbą ir nebijo jokių raganų! Priešingai, jis jas globoja: kepa joms žuvį ir blynus.

VARGŠAS IR BESOTIS

Pasaka iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos ir dirbtuvės

Įdomu šioje pasakoje yra tai, jog naudojama daugybė ištiktukų, kurie praturtina kalbą. Kaip pastebėjome, šiuolaikiniai vaikai retai naudoja lietuviškus ištiktukus. Dažniausiai girdime "auč" ir panašių skolinius. Tad norime pasidalinti ne tik įdomia pasakos kalba, bet ir "atgijusiais" daiktais, kurie padės pasekti šią pamokančią istoriją.

AUKSAPLAUKIS IR AUKSAŽVAIGŽDĖ

Pasaka ir dirbtuvės vaikams nuo 3 m.

Tai pasaka apie senos raganos pamestus karaliaus vaikus, apie broliškumą, atjautą ir pasiaukojimą. Apie tai, kad jeigu sieksi savo tikslo, būtinai jį pasieksi. Pasakos personažai sukurti iš spalvotų siūlų kamuoliukų, ričių, mezginių skiaučių, suveltų kuodelių, nertų kepurių, servetėlių ir neužbaigtų mezginių. Kiekvienas siūlelis, kaip takelis, galiausiai jus nuves į tikros karalystės, į gražios pasakos pasaulį.

LYDERIKAS

Prancūzų liaudies pasaka „Lyderikas“ - tai istorija apie meilę ir beatodairišką atsidavimą, garbę, ginant savo artimuosius. Pagrindinis pasakos objektas - jaunasis karalius Lyderikas - garbės, pažadų vykdymo ir atpildo už neteisybę vykdytojas, tuo pačiu jautrus, mylimas ir teisingas Karalius. Šis „epas“ - tai pavyzdys, kaip turėtų egzistuoti harmoninga valstybė, kurios įstatymai tarnauja žmonėms. Tai epas apie ilgai motinos ieškojusį ir suradusį sūnų, tai pasakojimas apie meilę.Pasaka sekama pasitelkiant porceliano keramikos skulptūrėles kaip trapios ir saugotinos istorijos simbolį.

Po spektaklio kūrybinės dirbtuvės-lipdysime teisingus karalius iš plastilino.

MIEGANČIOJO MIŠKO GRAŽUOLĖ

Teatralizuotas spektaklis „Miegančiojo miško gražuolė” Šarlio Pero pasakos motyvais.

STEBUKLINGA PATI

Pasaka iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos.
Pasaka sekama, pasitelkus „magnetines lėles“, kurios veikia ant šaldytuvo durelių. Taip taip, supratote teisingai. Šaldytuvas kaip meninė priemonė pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvienuose namuose esantis šaldytuvas kasdien „praneša“ kažkokią žinią – ar reikia važiuoti į būrelį, ar pas dantų gydytoją, ar dar kažkur. Ir jeigu reiktų ką nors papasakoti apie tą šeimą, pirmiausia reiktų pažvelgti į šaldytuvo dureles. Ant jų surastume magnetinius įvairių kelionių trofėjus, mielas kūdikių nuotraukas ir širdis su vardais, vaikų piešinius.

Pasaka „Stebuklinga pati“ – apie mamos netekusius vaikus. Tėvas išeina, palikęs našlaičius, ir susitinka moterį, kuri šeimą apgaubia sėkme, gausa ir pakelia iš liūdesio. Šiuolaikiniams vaikams sunku suprasti, kad šaldytuvas gali būti tuščias. Skatinama atjauta, supratimas ir mąstymas apie dalykus, kurie gali nutikti kiekvienam.

DAIKTŲ PASAKOS IŠ PUODO

Iš puodo trauksime - „Pasaka be galo“ , „Vabalas ir buldozeris“ , „Ožka ir 7 ožiukai“ ir bendra su žiūrovais muzikinė pasaka - „Apie Pelytę“ .

Interaktyvus teatralizuotas pasakų sekimas, pasitelkus buityje randamus daiktus: kiaurus puodus, druskines, cukrines, šveistukus, plaktukus ir t.t. Kiekvieną daiktą „prakalbinus“ - galima išgirsti įvairių istorijų, pasakų. O seno puodo dugne išvysti žvaigždynus. Dalyvauja vaikai ir tėvai. Po spektaklio parėjus namo - būtina perpasakoti kitiems!

Trukmė - 45 min.

APIE VIENĄ ŽMOGŲ, SAULĘ, MĖNULĮ IR VĖJĄ

Išvysite juokingą pasaką apie vieną žmogų, naiviai tikintį, jog tai, ką gali gamtos stichijos- gali ir žmogus. Iš paprastų stalo servetėlių sukurti personažai ne tik skris į dangų, vaikščios po mišką, bet ir plaukios ežere. O po pasakos sekimo vyks kūrybinės lėlių gamybos dirbtuvės iš servetėlių.

Scenografė - Saulė Degutytė
Pasaką seka - Balys Ivanauskas

Previous
Previous

EDUKACIJA

Next
Next

PROJEKTAI