Pievos

Spektaklis – patyrimas „Pievos“

Veiksmo tapybos ir gyvos muzikos spektaklis

Spektaklyje menininkės – aktorė, režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė ir kompozitorė, atlikėja ir muzikos terapeutė Snieguolė Dikčiūtė dalinasi emocine patirtimi. Pasakoja ne žodžiais, o unikalia tapyba šviesos spalvomis, meditatyvinės muzikos improvizacijos ir skambančios judesio plastikos priemonėmis.

Gyvename vartotojų visuomenėje, kurioje klesti „tobulo grožio, sėkmingo žmogaus“ kultas. Viešojoje erdvėje mums rodyti savo jausmus neleidžia elgesio ir etiketo standartai. Net šeimose vaikams draudžiame reikšti neigiamus jausmus. Iš jų reikalaujame laiku paruoštų pamokų, dešimtukų, neatsižvelgdami į individualius to žmogaus jausmus. Standartizuoti testai, standartizuotas mąstymas, tik aplinkiniams patinkančios emocijos … O kas iš tikrųjų slypi giliai širdyje?

Atsiverdamos, menininkės išlaisvina emocijas. Pyktis ir švelnumas, džiaugsmas ir liūdesys – šios būsenos sukuriamos ,,čia ir dabar‘‘, naudojant skirtingas meno priemones – užburia ir įtraukia. Žiūrovai kviečiami pabėgti nuo pašėlusio kasdienybės ritmo ir pasinerti į meditatyvų spalvų ir garsų pasaulį, atrandant naujas prasmes ir asmenines patirtis.

Spektaklyje naudojamos Vitos Balinskienės nuotraukos

Premjera 2015 Menų spaustuvėje, Vilnius.

Šeimai ir vaikams nuo 14 m.

Spektaklio informacija: