Geriausi spektakliai vaikams Vilniuje


Spektaklis "Eglė žalčių karalienė“

 

    Lapkričio 5 dieną Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje viešėjo neįprastas ,,Stalo teatras“.

Stalas - baldas, prie kurio  švenčiamos svarbiausios datos, prie stalo kviečiama pasisotinti ir pabendrauti, prie stalo gimsta garsiausi pasaulio spektakliai.,, Stalo teatras“- tai nedidukė profesionalių aktorių trupė. Tai daiktų teatras, kuris pakvietė mus prie stalo ir parodė mūsų mokykloje  meninį vaidinimą ,, Eglė žalčių karalienė“.

   Spektaklyje aktorės panaudojo mus supančius ar senovėje supusius buities daiktus. Maloniai nustebino, kad šaukštai, kibirai, skalbiniai, gnybtukai, virvė, pliauskos, klumpės ir kiti daiktai įgijo naujas prasmes ir tartum tapo gyvais aktoriais. Naujiems personažams atsirasti buvo naudojamas ir plastilinas, kuris visų akivaizdoje aktorių rankose virsdavo žąsele, karvute. Dainuodamos ir grieždamos smuiku, kaukšėdamos klumpėmis ir tarškėdamos barškaliumi, dvi aktorės sukūrė paslaptingą siužetą, subtyliai perteikė personažų nuotaikas, palaikė mūsų susidomėjimą. Be to, spektaklis ,,Eglė žalčių karalienė“, pastatytas pagal senovės lietuvių mitą, skatino mokinius domėtis savo tautos kultūra. Ją prakalbinus, kaip aidas atsiliepė tautos dvasia, įsilydžiusi į siužetą, veikėjus bei simbolius.

    Spektaklis ,, Eglė žalčių karalienė“- tai gera netradicinio mokymo literatūros pamoka, patikusi mūsų mokiniams bei mokytojams. Kiekvienas pajuto ryšį su savo protėviais ir jų kasdienybe, suprato, kad už savo poelgius reikia atsakyti, džiaugėsi ir liūdėjo kartu su veikėjais, kartojo burtažodžius norėdamas padėti Eglei...

    Pagarbiai, Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos mokiniai bei mokytojai.